REVIEWS

Σας υπενθυμίζουμε ότι: την πρώτη Δευτέρα κάθε μήνα θα γίνεται ενημέρωση γονέων για την πρόοδο των μαθητών από όλους τους καθηγητές του Σχολείου μας
Create your own web pages in minutes...
4 Γυμνάσιο Πολίχνης

Διεθυντής:
Αζάς Στέργιος ΠΕ03, Μαθηματικός

Υποδιευθύντρια:
Τύπου Σοφία ΠΕ19, Πληροφορικής

Υποδοχή γονέων

Επειδή ο χρόνος των διαλειμμάτων δεν επαρκεί για να πραγματοποιηθούν συναντήσεις, οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μπορούν να συναντούν τους διδάσκοντες σε συγκεκριμένες ημέρες και ώρες μέσα στην εβδομάδα.

Για να δείτε ποιες μέρες μπορείτε να συναντηθείτε με τους εκπαιδευτικούς που επιθυμείτε, παρακαλούμε συμβουλευτείτε το παρακάτω έντυπο ενημέρωσης. Αντίστοιχο έντυπο έχει αποσταλεί στα σπίτια των μαθητών στην έναρξη της σχολικής χρονιάς.
Απουσίες
Δικαιολόγηση απουσιών

Σας ενημερώνουμε ότι σχετικά με τη δικαιολόγηση απουσιών ισχύουν τα εξής:

Πάνω απo 2 ημερες
    Ο κηδεμόνας κάθε μαθητή που απουσίασε για λόγους υγείας από το σχολείο περισσότερο από δύο συνεχόμενες ημέρες, είναι υποχρεωμένος να προσκομίσει ο ίδιος, το αργότερο μέχρι και τη δέκατη μέρα από την επιστροφή του μαθητή στο σχολείο, βεβαίωση δημόσιου νοσηλευτικού ιδρύματος ή σχολιατρικής υπηρεσίας ή οποιουδήποτε ιδιώτη γιατρού, που να πιστοποιεί το είδος και την διάρκεια της ασθένειας.

Μεχρι 2 ημερες
    Για τη δικαιολόγηση απουσιών μέχρι δύο ημερών, λόγω ασθενείας ή άλλων σοβαρών οικογενειακών λόγων, αρκεί ενυπόγραφο σημείωμα του κηδεμόνα που προσκομίζεται από τον ίδιο αποκλειστικά σε δέκα μέρες από την επιστροφή του μαθητή στο σχολείο. Ο κηδεμόνας μπορεί να δικαιολογήσει το πολύ δέκα ημέρες αθροιστικά για όλο το έτος, μέχρι δύο ημέρες κάθε φορά.
Χαρακτηρισμός της φοίτησης και απουσίες
*** Οι γονείς δικαιολογούν απουσίες 10 ημερών, μέχρι 2 μέρες κάθε φορά. Δε μπορούν να δικαιολογήσουν 3 συνεχόμενες ημέρες.
Διεύθυνση: Αρχή Κηφισίας
Τηλέφωνο: 2310619718