REVIEWS

Create your own web pages in minutes...
4 Γυμνάσιο Πολίχνης

Το σχολείο μας       Δραστηριότητες       Φωτογραφίες    Σχόλια    Χρήσιμα

Νέα - Ανακοινώσεις

Ημέρα Σταδιοδρομίας 2012

Ημέρα Σταδιοδρομίας 2013

Τη Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014 το σχολείο μας γιόρτασε την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Η γιορτή ξεκίνησε με την παράδοση της σημαίας και την απονομή αριστείων και βραβείων. Έπειτα ακούστηκαν τραγούδια από τη χορωδία και την ορχήστρα του σχολείου μας και τέλος παρουσιάστηκε το θεατρικό που ετοίμασαν μαθητές και μαθήτριες της Γ΄τάξης. Πρόκειται για ένα θεατρικό στο οποίο εντάξαμε το χρονικό της ημέρας και το πλαισιώσαμε με το αντίστοιχο οπτικοακουστικό υλικό.
Χρησιμοποιήθηκαν ιδέες από τις ταινίες "Ο μεγάλος δικτάτορας" (Τσ. Τσάπλιν) και "Ψηλά τα χέρια Χίτλερ" (Ροβήρος Μανθούλης). Παράλληλα, ακούστηκαν ποιήματα και πεζά των Ο. Ελύτη, Μπ. Μπρεχτ, Γ. Μπεράτη, Χ. Ζαλοκώστα, Στ. Ξεφλούδα.
Στόχος μας ήταν να αφιερωθεί η φετινή μας γιορτή στο μεγάλο παιδαγωγικό μήνυμα του ΟΧΙ απέναντι στις σύγχρονες προκλήσεις.

Web Designer:  Chris Kouvaris 2011
e-mail: c_kouvaris@yahoo.gr